Kurumsal Ağ çözümleri

Analiz ve projelendirme

Kurumunuzun network mimarisi için (router, switch, modem, AP, ) inceleme ve analiz yaparak en optimum çözümleri sunuyoruz. Bu mimari üzerine en uygun platformu (Microsoft, Unix, Linux ) kurarak sistem bütünlüğünü tamamlıyoruz.

Veri Güvenliği

Kurumların devamlılığı verilerinin güvenliğine bağlı olduğunu biliyoruz. Çok iyi donanımlara ve sistemlere sahip olabilirsiniz, eğer verileriniz güvende değilse sisteminizin güçlü, hızlı ekonomik olması fayda sağlamayacaktır.

Sistem Desteği

Mevcut sisteminizin devamlı bakım ve desteğe ihtiyacı var. Konusunda uzman personelimizle 7-24 açık iletişim kanallarımız sayesinde sürekli destek, tam destek sağlıyoruz.

Kurumsal network-sistem desteği için uzman kadromuzla her an yanınızdayız.Sistem ve Network Kurulum-Destek Hizmetleri ekibimiz router, switch, modem kurulumları, sanallaştırma yazılım kurulumu ve entegrasyonları, SAN, NAS, Cluster Yapıları ile ilglili konularda hizmet vermektedir. Ayrıca mevcut kurulu sistemler hakkında analizler yaparak sistemin daha stabil çalışması için raporlar hazırlamaktadır.  • Yapısal kablolama hizmetleri,
  • VPN & Security (VPN ve Güvenlik)
  • Network Management (Ağ Yönetimi)
  • Veri depolama çözümleri
  • Veri Güvenlik sistemleri (Firewall, Anti-Virus, Anti-Spam, IPS,IDS)
Optimus danışmanlık, Sistem bütünlüğünün kurumlar için vazgeçilmez olduğunun bilincindedir.